Prádelna a čistírna se svozem a rozvozem po celé Ostravě  | zdarma nebo s příplatkem
Česky English

Ruční žehlení prádla

Ruční žehlení patří k nedílné součásti praní již od nepaměti a každý z nás se jistě s žehlením již setkal. Někdo žehlí rád, někdo žehlení nesnáší, někdo na žehlení nemá čas. Jde totiž o činnost poměrně časově náročnou a často docela komplikovanou. Košile patří k těm nejméně populárním a zároveň nejtěžším položkám při ručním žehlení. Pro začátek jsme si pro Vás připravili několik zajímavých faktů o žehlení:

Věděli jste, že

  • Průměrná žena za život nažehlí necelých 350 km, což je ekvivalent osmi maratonových běhů! Muži jsou na tom v tomto ohledu zůstávají pozadu s necelými 120 km.

  • Průměrná žena stráví ročně žehlením celé dva dny!

  • Polovina dotázaných lidí přiznala, že si minimálně jednou zničili oblečení díky nedostatku zkušeností a dovedností se žehličkou.

  • Většina dotázaných se shodla, že nedělní odpoledne okolo třetí hodiny je jejich "žehlící" čas.

My se ptáme: Nejsou lepší způsoby trávení nedělního odpoledne? :-)

Co je ruční žehlení?

Popisovat co je žehlení nejspíše nemusíme. Drtivá většina z Vás už jistě někdy žehlila a spousta z Vás také zjistila, že žehlení není často tak jednoduché, jak vypadá. Při ručním žehlení se člověk potýká se spoustou různých problémů, které brání v docílení perfektního výsledku. Až léta praxe většinou posunou Váš žehlící um do fáze, kdy jde vše od ruky a není potřeba velkého snažení například k perfektnímu vyžehlení košile. Samozřejmě vyžehlit ponožky nebo trenýrky by nejspíše zvládla většina z nás, ale i takto jednoduché položky mají svá úskalí! Je potřeba myslet na to, jaký typ látky zrovna žehlíme a podle toho přizpůsobit Vaši žehličku.

Jak správně žehlit?

Základem správného žehlení je užívání správné teploty žehličky na každý typ tkaniny. Vždy je dobré zkontrolovat štítky žehleného oblečení, než na něj položíte rozpálenou žehličku. V případě nedodržení doporučené teploty žehlení dané látky může totiž dojít k jejímu zničení. Každá tkanina má své specifické vlastnosti a potřebuje při ručním žehlení specifickou péči. Zde jsou nejčastěji používané typy tkanin:

  • Bavlna - žehlení bavlny vyžaduje vyšší teplotu žehličky pro dosažení požadovaného výsledku. Bavlna je vůči vysokým teplotám poměrně odolná a proto je možné ji žehlit na lícové straně i s funkcí napařování. U tmavého prádla je dobré žehlit na rubové straně, abychom předešli lesklým plochám

  • Pleteniny - Žehlení pletenin může být zrádné, proto je třeba dbát zvýšené opatrnosti a opatrní bychom měli být hlavně u záhybů, abychom oblečení nevytahovali.

  • Manšestr a samet - Při žehlení manšestru a sametu je nutné otočit oděvy naruby a žehlit za pomoci silného ručníku na žehlícím prkně.

  • Výšivky a krajková zdobení - Zde je doporučeno používat napařování a důležité je na látku netlačit. Při žehlení je také dobré na žehlený oděv položit kousek froté látky

  • Metalické materiály a polyester - Při žehlení těchto materiálů je lepší žehličku nastavit na nižší teplotu a žehlit spíše tlakem než teplotou.

Vždy se ovšem radši řiďte štítkem na oděvu, nebo oděv svěřte Prádelníkům a ušetříte si starosti :-)
 

Ruční žehlení košil nabízíme již od 39 Kč /ks !

Chcete vědět, jak u nás žehlení košil probíhá? Podívejte se na článek našeho blogu tomuto tématu věnovaný.

Objednat

Rozvoz

Rozvoz prádla zdarma v Ostravě. V okolí je rozvoz prádla za 50 Kč (např.: Polanka, Petřkovice, Hrabůvka, ...)


Svoz a rozvoz zdarma provádíme v městských částech: Moravská Ostrava, Přívoz, Muglinov, Slezská Ostrava, Vítkovice, Zábřeh – Hulváky, Zábřeh – VŽ, Zábřeh nad Odrou, Mariánské Hory, Lhotka u Ostravy, Nová Ves, Hošťálkovice, Třebovice, Svinov, Poruba

S malým příplatkem Vaše prádlo vyzvedneme a doručíme v částech: Kunčice, Kunčičky, Radvanice, Hrabůvka, Stará Bělá, Nová Bělá, Výškovice, Polanka nad Odrou, Hrabová, Michálkovice, Heřmanice, Hrušov, Petřkovice, Koblov, Ludgeřovice, Martinov, Krásné Pole a další..

Kontakt

Tel:776 125 126
E-mail
E-mail:info@pradelnici.cz
Adresa/Address

Provozovatel:
Aleš Mrůzek, Petr Grepl
Maroldova 2978/1
702 00 Ostrava

Jak pereme

Každý zákazník samostatně!
Vaše prádlo nikdy nepereme společně s prádlem jiných zákazníků.

Zkušenosti!
Prádlo pro Vás perou naše zkušené prádelnice, které udělají vše pro perfektní výsledek.

Podmínky a pravidla služby

V případě, že na zboží chybí ústřižek s informacemi indikujícími správný způsob praní/čištění, bude práno/čištěno na zodpovědnost klienta.

Při přebírání zboží bude klientovi sdělena odhadovaná cena zakázky, od které je k finální ceně vyhrazena odchylka +- 20% po potvrzení s klientem.

Klient vždy obdrží lístek s číslem zakázky, který poté slouží k opětovnému vydání zboží.

Kurýři svážejí/rozvážejí zboží v časech mezi 17:00 a 21:00 každý pracovní den. Klient si zvolí jemu vyhovující čas příjezdu (tolerance pro kurýra je +- 30 minut) a v případě, že kurýr nebude schopen v požadovaný čas přijet, vždy se s klientem zkontaktuje a dohodne na náhradním termínu. V případě, že klient sdělí mylnou informaci a kurýr nebude moci vydat/převzít zakázku, vyhrazujeme si právo na účtování pokuty ve výši až 200,-.

Nezodpovídáme za škody na knoflících, vycpávkách, zipech, plisování, gumových součástech a nápisech, které by vznikly při čištění, zaviněné nesprávným, resp. nedostatečným označením ze strany výrobce.

Nezodpovídáme za úplné odstranění skvrn po jednorázovém čištění, především když skvrny byly staré nebo už předtím prané.

Všechny služby praní a čištění jsou patřičně pojištěny a v případě poškožení/zničení zboží bude klient odškodněn v adekvátní výši.

Kvalitu vykonané práce je nutno zkontrolovat při převzetí zakázky.

Vyhrazujeme si právo odmítnout vykonání služby.

Zadané osobní údaje nebudou v žádném případě sděleny třetím stranám a budou využívány výhradně k interním účelům a případným marketingovým akcím provozovatele.