Prádelna a čistírna se svozem a rozvozem po celé Ostravě  | zdarma nebo s příplatkem
Česky English

Praní prádla a oděvů

Co je praní oděvů?

S praním prádla se člověk potýká již staletí, ne-li tisíciletí od doby, kdy člověk začal místo kožešin oblékat tkaninu. Již ze samotného slova praní lze vyčíst, že začátky této činnosti spočívaly v bití, tlučení apod. Na samotném počátku se prádlo pralo pouze v čisté vodě a následně se otloukalo o kameny a máchalo. Postupem času lidé zjistili, že přidáváním určitých látek do vody praní značně zrychluje a ulehčuje. Již ve starém Římě byly vyhlášené prádelny, kde Prádelníci šlapali prádlo ve velikých kádích, které byly naplnění bělící hlinkou, louhem, močí a vodou. Vyprané a čisté prádlo poté opláchli v čisté vodě. Velký posun vpřed v tomto odvětví přišel s vynálezem mýdla, přestože to nebylo mýdlo, jaké známe z dnešních dob. Poté byla také vynalezena valcha (resp. prací deska), která se udržela až do příchodu praček. Ty byly zpočátku velmi primitivní a užívaly se pouze v prádelnách a nemocnicích. Postupným vývojem se pračky zdokonalovaly a začaly se rozšiřovat také do domácností.

Proces praní prádla

Počáteční a nejméně oblíbenou fází je třídění prádla podle barev a látek, které je ovšem ve většině případů kritické (resp. nejdůležitější), jelikož při špatném roztřídění barevného prádla může dojít k nenávratnému zabarvení převážně bílých látek. Každá látka také vyžaduje praní při určité teplotě, proto při pochybení může dojít například ke sražení Vašeho oblíbeného trička nebo mikiny. V naší prádelně máte jistotu, že se nic takového nestane díky našim velmi zkušeným pracovnicím. Dalším odvětvím praní jsou zimní bundy, softshellové bundy, lyžařské bundy, péřové bundy a funkční prádlo. U těchto položek je potřeba dávat velký pozor a užívat pouze speciálních pracích prostředků, aby u těchto oděvů nedošlo ke ztrátě jejich specifických vlastností. Obecně platí, že u těchto typů oděvů není vhodné používat aviváže, jelikož například u moirového prádla dochází k zacpání "pórů", které umožňují odvod vody, resp. potu.

Odstraňování odolnějších skvrn

Při praní prádla, které je silně znečištěno je potřeba použít speciální odstraňovače skvrn, které jsou nanášeny před samotným praním. Zvýší se tak účinnost praní jako takového. Odstraňovače skvrn není radno nechávat na oblečení déle, než je doporučováno výrobcem! Ruku v ruce s odstraňováním skvrn jde také program, který na pračce nastavíte a teplota vody, kterou tento program na praní používá. Vzhledem k vývoji pracích prášků a gelů již není v mnoha případech nutné prát na tak vysoké teploty, jako tomu bývalo dříve, jelikož jsou tyto prášky a gely čím dál účinnější.

Konečná fáze procesu praní

Po vyprání prádla přichází na řadu jeho sušení. Prádlo můžeme sušit buď klasicky zavěšené, nebo (pokud to materiál umožňuje) můžeme sušit v sušičce. Naše prádelna umožňuje oba tyto způsoby. Po důkladném vysušení prádla je u nás samozřejmostí také ruční žehlení a zabalení do fólie.

Mezi naše nejčastější položky patří:

  • praní košil
  • praní funkčního prádla
  • praní softshellových bund - s možností impregnace
  • praní péřových bund - s možností impregnace
  • praní lyžařských (resp. zimních) bund - s možností impregnace
  • praní záclon
  • praní péřových spacích pytlů
Objednat

Rozvoz

Rozvoz prádla zdarma v Ostravě. V okolí je rozvoz prádla za 50 Kč (např.: Polanka, Petřkovice, Hrabůvka, ...)


Svoz a rozvoz zdarma provádíme v městských částech: Moravská Ostrava, Přívoz, Muglinov, Slezská Ostrava, Vítkovice, Zábřeh – Hulváky, Zábřeh – VŽ, Zábřeh nad Odrou, Mariánské Hory, Lhotka u Ostravy, Nová Ves, Hošťálkovice, Třebovice, Svinov, Poruba

S malým příplatkem Vaše prádlo vyzvedneme a doručíme v částech: Kunčice, Kunčičky, Radvanice, Hrabůvka, Stará Bělá, Nová Bělá, Výškovice, Polanka nad Odrou, Hrabová, Michálkovice, Heřmanice, Hrušov, Petřkovice, Koblov, Ludgeřovice, Martinov, Krásné Pole a další..

Kontakt

Tel:776 125 126
E-mail
E-mail:info@pradelnici.cz
Adresa/Address

Provozovatel:
Aleš Mrůzek, Petr Grepl
Maroldova 2978/1
702 00 Ostrava

Jak pereme

Každý zákazník samostatně!
Vaše prádlo nikdy nepereme společně s prádlem jiných zákazníků.

Zkušenosti!
Prádlo pro Vás perou naše zkušené prádelnice, které udělají vše pro perfektní výsledek.

Podmínky a pravidla služby

V případě, že na zboží chybí ústřižek s informacemi indikujícími správný způsob praní/čištění, bude práno/čištěno na zodpovědnost klienta.

Při přebírání zboží bude klientovi sdělena odhadovaná cena zakázky, od které je k finální ceně vyhrazena odchylka +- 20% po potvrzení s klientem.

Klient vždy obdrží lístek s číslem zakázky, který poté slouží k opětovnému vydání zboží.

Kurýři svážejí/rozvážejí zboží v časech mezi 17:00 a 21:00 každý pracovní den. Klient si zvolí jemu vyhovující čas příjezdu (tolerance pro kurýra je +- 30 minut) a v případě, že kurýr nebude schopen v požadovaný čas přijet, vždy se s klientem zkontaktuje a dohodne na náhradním termínu. V případě, že klient sdělí mylnou informaci a kurýr nebude moci vydat/převzít zakázku, vyhrazujeme si právo na účtování pokuty ve výši až 200,-.

Nezodpovídáme za škody na knoflících, vycpávkách, zipech, plisování, gumových součástech a nápisech, které by vznikly při čištění, zaviněné nesprávným, resp. nedostatečným označením ze strany výrobce.

Nezodpovídáme za úplné odstranění skvrn po jednorázovém čištění, především když skvrny byly staré nebo už předtím prané.

Všechny služby praní a čištění jsou patřičně pojištěny a v případě poškožení/zničení zboží bude klient odškodněn v adekvátní výši.

Kvalitu vykonané práce je nutno zkontrolovat při převzetí zakázky.

Vyhrazujeme si právo odmítnout vykonání služby.

Zadané osobní údaje nebudou v žádném případě sděleny třetím stranám a budou využívány výhradně k interním účelům a případným marketingovým akcím provozovatele.