Prádelna a čistírna se svozem a rozvozem po celé Ostravě  | zdarma nebo s příplatkem
Česky English

Čištění oděvů

Pojem čistírna nebo čištění oděvů každý z nás bezesporu dobře zná a už nejednou této služby využil. Jak ale vlastně vypadá samotný proces a čeho se při něm používá, aby bylo dosaženo potřebného výsledku? V historii se můžeme dočíst, že napřklad již staří Římané užívali pro čištění směsi vody a salmiaku neboli čpavku a nanášení pomocí houby na čištěnou látku. Tento způsob byl relativně účinný, ovšem velice nešetrný jak vůči látce, tak vůči aplikující osobě. Samotný pojem "suché čištění" (neboli "dry cleaning") se ovšem objevil až v polovině 19. století, kdy se začaly užívat směsi benzínu a petroleje, z čehož se postupem času transformovalo čištění do podoby, která je známá dnes. Tím je myšleno čištění tetrachloretylénem, který je velice stabilní a šetrný k látkám, které nejsou uzpůsobeny pro bubny standardních praček a sušiček.

Proces čištění

Zjednodušeně se jedná o kombinaci standardní pračky a sušičky. Váš oděv je vložen do bubnu (neboli do jádra) čistícího stroje, na kterém je následně potřeba nastavit správný cyklus a poměr čistícího prostředku. Vše se pak odvíjí podle toho, co zrovna čistíme. Při čištění se vždy udržuje teplota 30 stupňů Celsia, jelikož by vyšší teplota mohla oděvy a látky poškodit. V bubnu je poté aplikován speciální čistítí prostředek. Důležité je zkontrolovat, zda v kapsách apod. nejsou cizí objekty jako například propiska, které by mohly oděvy nenávratně poškodit. Ať už se jedná o cokoliv, oko odbornice či odborníka je nezbytné.

Odstraňování skvrn

Ne všechny skvrny jsou odstranitelné jednoduchým suchým čištěním, proto při silném znečištění je vždy potřeba oděv předčistit speciálními čistícími postupy, jako například oslabení skvrny pomocí páry nebo přímou aplikací čistících prostředků proti silným skvrnám. V zásadě platí pravidlo, že čím déle se skvrna na oděvu nachází, tím těžší ji bude vyčištit a vrátit vzhled látky do původního stavu, proto po jakékoli nehodě radši nezahálejte a objednejte Prádelníky! Toto pravidlo je obzvlášť důležité pro vlněné, bavlněné a hedvábné látky, převážně světlejších barev, které nejzdatněji "nasávají" skvrny do svých vláken.

Konečná fáze procesu

Po čistícím procesu se oděvy v bubnu usuší speciálním cyklem v páře teplého vzduchu (60-63 stupňů Celsia), který také vypaří veškeré zbytky čistítího prostředku. Poté jsou oděvy chlazeny pomocí okolního vzduchu procházejícího přes speciální filtry. Po těchto procesech je oděv připraven k žehlení, dokončení a zabalení.

Jak čistit oděvy doma

V tomto odvětví vzniklo několik produktů na trhu, které umožňují částečné pokrytí služeb profesionální čistírny pomocí standardní domácí pračky. Přestože tyto postupy se liší od postupů profesionálních, pro určité typy oděvů a látek jsou použitelné, avšak velice pracné a časově náročné.

Mezi naše nejčastější položky patří:

  • • čištění obleků
  • • čištění kabátů
  • • čištění plesových a svatebních šatů
  • • čištění sedaček
  • • čištění koberců
  • • čištění kůže
  • • čištění semiše
Objednat

Rozvoz

Rozvoz prádla zdarma v Ostravě. V okolí je rozvoz prádla za 50 Kč (např.: Polanka, Petřkovice, Hrabůvka, ...)


Svoz a rozvoz zdarma provádíme v městských částech: Moravská Ostrava, Přívoz, Muglinov, Slezská Ostrava, Vítkovice, Zábřeh – Hulváky, Zábřeh – VŽ, Zábřeh nad Odrou, Mariánské Hory, Lhotka u Ostravy, Nová Ves, Hošťálkovice, Třebovice, Svinov, Poruba

S malým příplatkem Vaše prádlo vyzvedneme a doručíme v částech: Kunčice, Kunčičky, Radvanice, Hrabůvka, Stará Bělá, Nová Bělá, Výškovice, Polanka nad Odrou, Hrabová, Michálkovice, Heřmanice, Hrušov, Petřkovice, Koblov, Ludgeřovice, Martinov, Krásné Pole a další..

Kontakt

Tel:776 125 126
E-mail
E-mail:info@pradelnici.cz
Adresa/Address

Provozovatel:
Aleš Mrůzek, Petr Grepl
Maroldova 2978/1
702 00 Ostrava

Jak pereme

Každý zákazník samostatně!
Vaše prádlo nikdy nepereme společně s prádlem jiných zákazníků.

Zkušenosti!
Prádlo pro Vás perou naše zkušené prádelnice, které udělají vše pro perfektní výsledek.

Podmínky a pravidla služby

V případě, že na zboží chybí ústřižek s informacemi indikujícími správný způsob praní/čištění, bude práno/čištěno na zodpovědnost klienta.

Při přebírání zboží bude klientovi sdělena odhadovaná cena zakázky, od které je k finální ceně vyhrazena odchylka +- 20% po potvrzení s klientem.

Klient vždy obdrží lístek s číslem zakázky, který poté slouží k opětovnému vydání zboží.

Kurýři svážejí/rozvážejí zboží v časech mezi 17:00 a 21:00 každý pracovní den. Klient si zvolí jemu vyhovující čas příjezdu (tolerance pro kurýra je +- 30 minut) a v případě, že kurýr nebude schopen v požadovaný čas přijet, vždy se s klientem zkontaktuje a dohodne na náhradním termínu. V případě, že klient sdělí mylnou informaci a kurýr nebude moci vydat/převzít zakázku, vyhrazujeme si právo na účtování pokuty ve výši až 200,-.

Nezodpovídáme za škody na knoflících, vycpávkách, zipech, plisování, gumových součástech a nápisech, které by vznikly při čištění, zaviněné nesprávným, resp. nedostatečným označením ze strany výrobce.

Nezodpovídáme za úplné odstranění skvrn po jednorázovém čištění, především když skvrny byly staré nebo už předtím prané.

Všechny služby praní a čištění jsou patřičně pojištěny a v případě poškožení/zničení zboží bude klient odškodněn v adekvátní výši.

Kvalitu vykonané práce je nutno zkontrolovat při převzetí zakázky.

Vyhrazujeme si právo odmítnout vykonání služby.

Zadané osobní údaje nebudou v žádném případě sděleny třetím stranám a budou využívány výhradně k interním účelům a případným marketingovým akcím provozovatele.