Prádelna a čistírna se svozem a rozvozem po celé Ostravě  | zdarma nebo s příplatkem
Česky English

Čištění koberců Ostrava a okolí

Jak čistíme?

Čištění koberců je vcelku namáhavá činnost, o kterou se Vám s radostí postaráme. Koberce vždy čistíme nejprve "na sucho", kdy z koberce dostaneme drobky, prach a další pevné nečistoty. Poté se vrhneme na takzvané "mokré čištění", kterým se rozumí extrakční metoda čištění koberců. Jedná se o čištění mokrou formou, kdy je čistící roztok pod tlakem vpraven hluboko do vlákna koberce. Nečistota je rozpuštěna a následně vysána do sběrné nádoby čistícího stroje.

Princip čištění koberců

Užívaný čistící roztok, který je určen speciálně pro čištění koberců je rozmíchán ve vodě o teplotě okolo 45 stupňů Celsia a je vždy volen podle konkrétního druhu čištěného materiálů. Námi používaná chemie je biologicky odbouratelná a nemá nepříznivé účinky na zdraví jak Vaše, tak Vašich domácích mazlíčků. Vstřikování roztoku se provádí speciální hubicí s tryskami, určenou pro textilní čalounění.

Při silném znečistění podlahoviny je užíván speciální nástavec s válcovým rotačním kartáčem, díky kterému je dosaženo vyšší efektivity odstranění nečistot z koberce. Při této variantě je opět do koberce pod tlakem vstřikován čistící roztok, rozpouštěnící nečistoty, které jsou následně „vytáhnuty“ hluboko z vlákna koberce rotačním kartáčem a ihned vysávány do sběrné nádoby čistícího stroje. Při čištění rotačními kartáči není potřeba takového množství vody jako při čištění pomocí hubice bez rotačních kartáčů, proto je tady doba schnutí velmi krátká (cca 1-2 hodiny). Konečnou fází je proplachování čistou vodou, díky kterému se vlákna očistí od zbytků chemicého čistícího roztoku. V případě zanedbání tohoto proplachování se na zbytky neodstraněného čistícího prostředku mohou vázat další nečistoty.

Materiály koberců a jejich čištění

Mokré, neboli extrakční čištění je vhodné pro většinu materiálů, ale jsou zde i výjimky, jako například:

  • koberce z kokosu, juty, sisalu a mořské trávy - zde se doporučuje užít šamponování pomocí
  • suché pěny s následným odsátím nečistot vysavačem
  • hedvábné koberce
  • bavlněné koberce
  • vlněné koberce
  • perské koberce
  • kůže, koženky, nubuku, semiše, alcantary s teflonovou úpravou

U těchto vyjmenovaných materiálů je potřeba vysoké opatrnosti a speciální odborné péče. Materiály musí být čištěny speciálními šetrnými roztoky v přesné koncentraci. Proto vsaďte radši na jistotu a zavolejte nám!

Čištění koberců provádíme již od 249 Kč / m2 !!!

Proč čistit koberce?

Mokrým čištěním je docíleno nejen krásného vzhledu, ale také je z koberce odstraněn prach, alergeny, zaschlé skvrny, mastnota, pachy cigaretové i zvířecí (nejen povrchově, ale i z hloubi vlákna). Také zpravidla dochází k oživení barev a regeneraci vlákna.

Jak často čistit?

Doporučená frekvence čištění je závislá na mnoha faktorech, mezi které patří například míra zatížení prostoru, míra znečištění, způsob užívání prostoru apod.

  • bytové koberce min. 1x ročně
  • zátěžové koberce a koberce v kancelářích min. 2-3x ročně
  • prostory s dětmi, alergiky, astmatiky nebo domácími zvířaty min. 3x ročně

Kdy dostanete Váš vyčištěný koberec zpátky?

Koberce obvykle přivezeme vyčištěné do doby dvou týdnů od vyzvednutí. Záleží na mnoha faktorech, jako je rozměr, délka vlasu koberce, materiál, míra znečištění apod. Je možné se dohodnout na expresním čištění, ovšem je třeba vzít v potaz, že jen pro řádné vysušení jsou většinou potřeba alespoň 2 dny.
Objednat

Rozvoz

Rozvoz prádla zdarma v Ostravě. V okolí je rozvoz prádla za 50 Kč (např.: Polanka, Petřkovice, Hrabůvka, ...)


Svoz a rozvoz zdarma provádíme v městských částech: Moravská Ostrava, Přívoz, Muglinov, Slezská Ostrava, Vítkovice, Zábřeh – Hulváky, Zábřeh – VŽ, Zábřeh nad Odrou, Mariánské Hory, Lhotka u Ostravy, Nová Ves, Hošťálkovice, Třebovice, Svinov, Poruba

S malým příplatkem Vaše prádlo vyzvedneme a doručíme v částech: Kunčice, Kunčičky, Radvanice, Hrabůvka, Stará Bělá, Nová Bělá, Výškovice, Polanka nad Odrou, Hrabová, Michálkovice, Heřmanice, Hrušov, Petřkovice, Koblov, Ludgeřovice, Martinov, Krásné Pole a další..

Kontakt

Tel:776 125 126
E-mail
E-mail:info@pradelnici.cz
Adresa/Address

Provozovatel:
Aleš Mrůzek, Petr Grepl
Maroldova 2978/1
702 00 Ostrava

Jak pereme

Každý zákazník samostatně!
Vaše prádlo nikdy nepereme společně s prádlem jiných zákazníků.

Zkušenosti!
Prádlo pro Vás perou naše zkušené prádelnice, které udělají vše pro perfektní výsledek.

Podmínky a pravidla služby

V případě, že na zboží chybí ústřižek s informacemi indikujícími správný způsob praní/čištění, bude práno/čištěno na zodpovědnost klienta.

Při přebírání zboží bude klientovi sdělena odhadovaná cena zakázky, od které je k finální ceně vyhrazena odchylka +- 20% po potvrzení s klientem.

Klient vždy obdrží lístek s číslem zakázky, který poté slouží k opětovnému vydání zboží.

Kurýři svážejí/rozvážejí zboží v časech mezi 17:00 a 21:00 každý pracovní den. Klient si zvolí jemu vyhovující čas příjezdu (tolerance pro kurýra je +- 30 minut) a v případě, že kurýr nebude schopen v požadovaný čas přijet, vždy se s klientem zkontaktuje a dohodne na náhradním termínu. V případě, že klient sdělí mylnou informaci a kurýr nebude moci vydat/převzít zakázku, vyhrazujeme si právo na účtování pokuty ve výši až 200,-.

Nezodpovídáme za škody na knoflících, vycpávkách, zipech, plisování, gumových součástech a nápisech, které by vznikly při čištění, zaviněné nesprávným, resp. nedostatečným označením ze strany výrobce.

Nezodpovídáme za úplné odstranění skvrn po jednorázovém čištění, především když skvrny byly staré nebo už předtím prané.

Všechny služby praní a čištění jsou patřičně pojištěny a v případě poškožení/zničení zboží bude klient odškodněn v adekvátní výši.

Kvalitu vykonané práce je nutno zkontrolovat při převzetí zakázky.

Vyhrazujeme si právo odmítnout vykonání služby.

Zadané osobní údaje nebudou v žádném případě sděleny třetím stranám a budou využívány výhradně k interním účelům a případným marketingovým akcím provozovatele.