Prádelna a čistírna se svozem a rozvozem po celé Ostravě  | zdarma nebo s příplatkem
Česky English

Co jste možná nevěděli o praní péřových bund...

1.10.2014

Péřová bunda patří často k nedílné součásti zimní výbavy nejednoho z nás. Pro ty, kteří v těchto obdobích používají "péřovky" často, přichází třeba i několikrát za sezonu otázka praní nebo čištění, například po nějaké nehodě s nápojem či neposedným jídlem. Někteří sází na jistotu a svěřují svůj cenný kus šatníku profesionální čistírně a jiní se rozhodnou pro domácí praní.

 

Co je lepší? Jak se to vezme....

 

Vyprat péřovou bundu v domácím prostředí je samozřejmě možné, ale výsledek může být různorodý. Některé péřové bundy nejsou například pro praní nebo čištění uzpůsobeny vůbec. Tito výrobci počítají s tím, že po sezóně si vyberete a koupíte péřovku novou. Ti "zodpovědnější" z výrobců počítají s tím, že zákazník chce, aby mu tento kus oblečení vydržel déle než půl roku, a proto uzpůsobují materiály k možnosti praní nebo čištění.

V tom případě si určitě řeknete, že v tom tím pádem není žádný háček a stačí se řídit visačkou.. Je tady ovšem několik "ale".

 

S běžným domácím vybavením sice dokáže "péřovku" vyprat každý, ale už z ní nedokáže dostatečně odstředit vodu. Správně by měla být zbytková vlhkost po odstředění 20-30%. V domácích podmínkách docílíte maxímálně šedesáti.

Další nevýhoda je časová náročnost. "Doma je nutné bundu při schnutí naklepávat každou půlhodinu až do úplného vyschnutí, které trvá v pokoji i několik dní." říká Prádelnice Alena.

Největší hrozbou jsou ovšem možná poškození, která můžete péřové bundě způsobit. Při neodborném zacházení se může peří shluknout do hrudek, může dojít ke ztrátě přirozené mastnoty peří (ta jim dodává potřebné izolační vlastnosti), takže se může stát, že se pak budete klepat zimou při teplotách, které předtím bunda zvládala bez problémů.

 


 

Volba je samozřejmě na Vás, můžete doma bundu půl dne přehazovat a načechrávat, nebo objednáte Prádelníky a ušetřený čas věnujete svým koníčkům. :-)

 

Praní nebo čištění péřové bundy nabízíme včetně svozu a rozvozu* za 299 Kč / ks.

*platí pro zelenou zónu

Praní péřových bund Ostrava

Kontakt

Tel:776 125 126
E-mail
E-mail:info@pradelnici.cz
Adresa/Address

Provozovatel:
Aleš Mrůzek, Petr Grepl
Maroldova 2978/1
702 00 Ostrava

Jak pereme

Každý zákazník samostatně!
Vaše prádlo nikdy nepereme společně s prádlem jiných zákazníků.

Zkušenosti!
Prádlo pro Vás perou naše zkušené prádelnice, které udělají vše pro perfektní výsledek.

Podmínky a pravidla služby

V případě, že na zboží chybí ústřižek s informacemi indikujícími správný způsob praní/čištění, bude práno/čištěno na zodpovědnost klienta.

Při přebírání zboží bude klientovi sdělena odhadovaná cena zakázky, od které je k finální ceně vyhrazena odchylka +- 20% po potvrzení s klientem.

Klient vždy obdrží lístek s číslem zakázky, který poté slouží k opětovnému vydání zboží.

Kurýři svážejí/rozvážejí zboží v časech mezi 17:00 a 21:00 každý pracovní den. Klient si zvolí jemu vyhovující čas příjezdu (tolerance pro kurýra je +- 30 minut) a v případě, že kurýr nebude schopen v požadovaný čas přijet, vždy se s klientem zkontaktuje a dohodne na náhradním termínu. V případě, že klient sdělí mylnou informaci a kurýr nebude moci vydat/převzít zakázku, vyhrazujeme si právo na účtování pokuty ve výši až 200,-.

Nezodpovídáme za škody na knoflících, vycpávkách, zipech, plisování, gumových součástech a nápisech, které by vznikly při čištění, zaviněné nesprávným, resp. nedostatečným označením ze strany výrobce.

Nezodpovídáme za úplné odstranění skvrn po jednorázovém čištění, především když skvrny byly staré nebo už předtím prané.

Všechny služby praní a čištění jsou patřičně pojištěny a v případě poškožení/zničení zboží bude klient odškodněn v adekvátní výši.

Kvalitu vykonané práce je nutno zkontrolovat při převzetí zakázky.

Vyhrazujeme si právo odmítnout vykonání služby.

Zadané osobní údaje nebudou v žádném případě sděleny třetím stranám a budou využívány výhradně k interním účelům a případným marketingovým akcím provozovatele.