Prádelna a čistírna se svozem a rozvozem po celé Ostravě  | zdarma nebo s příplatkem
Česky English

Postup a tipy pro žehlení košil

8.6.2014

Žehlení pánské či dámské košile patří mezi nejobtížnější část žehlení. Pro perfektní vyžehlení košile je potřebná větší dávka zkušeností, zručnosti a trpělivosti. Připravili jsme si pro Vás tedy popis postupu a pár tipů, které by Vám mohly pomoci ke správnému vyžehlení košile.

 


  • Je dobré vždy začínat límečkem, který žehlíme na rubové straně a přejíždíme od středu ke krajům a zase zpět.
  • Dalším krokem je žehlení manžet, které vyžehlíme z obou stran.
  • Následným doporučeným krokem je vyžehlení rukávů, který před přežehlením pečlivě natáhneme, aby nevznikly překlady na druhé straně rukávu. Zde je vysoce dopoučován rukávník!
  • Dále se přesuneme ke klínu na ramenou. Tato část je poměrně jednoduchá, protože stačí košili nasunout na začátek žehlícího prkna a jde jednoduše vyžehlit. Součástí tohoto kroku je i léga, kterou vyžehlíme z obou stran, pozor ovšem na prostory, kde jsou knoflíky, které bychom mohli docela jednoduše žehličkou utrhnout.
  • Poté by mělo následovat žehlení zadní části košile, což patří mezi nejjednodušší úkony z celého postupu. Tuto část žehlete zevnitř a dávejte pozor na bocích.
  • Jako další a asi nejdůležitější bod přichází žehlení přední části košile, která je nejvíce viditelná, proto by se jí měla věnovat nejdůkladnější péče. Položíme košili na prkno jako by byla zapnutá a přežehlíme stranu jak levou, tak pravou. Tímto krokem zároveň přežehlíte také část zádovou.
  • Poslední "třešnička na dortu" je opakované přežehlení vršku límečku.

 

Při žehlení košil je třeba také dbát na nastavení teploty žehličky vzhledem k materiálu, který žehlíme. Některé jemné materiály vyžadují také žehlení například jen přes pomocnou látku.

 

Celý tento proces ručního žehlení košile nabízí Prádelníci již od 39 Kč / ks ! Pro košile si v rámci Ostravy a okolí přijedeme k Vám domů a dovezeme vyžehlené do dvou dnů zpět.

Kontakt

Tel:776 125 126
E-mail
E-mail:info@pradelnici.cz
Adresa/Address

Provozovatel:
Aleš Mrůzek, Petr Grepl
Maroldova 2978/1
702 00 Ostrava

Jak pereme

Každý zákazník samostatně!
Vaše prádlo nikdy nepereme společně s prádlem jiných zákazníků.

Zkušenosti!
Prádlo pro Vás perou naše zkušené prádelnice, které udělají vše pro perfektní výsledek.

Podmínky a pravidla služby

V případě, že na zboží chybí ústřižek s informacemi indikujícími správný způsob praní/čištění, bude práno/čištěno na zodpovědnost klienta.

Při přebírání zboží bude klientovi sdělena odhadovaná cena zakázky, od které je k finální ceně vyhrazena odchylka +- 20% po potvrzení s klientem.

Klient vždy obdrží lístek s číslem zakázky, který poté slouží k opětovnému vydání zboží.

Kurýři svážejí/rozvážejí zboží v časech mezi 17:00 a 21:00 každý pracovní den. Klient si zvolí jemu vyhovující čas příjezdu (tolerance pro kurýra je +- 30 minut) a v případě, že kurýr nebude schopen v požadovaný čas přijet, vždy se s klientem zkontaktuje a dohodne na náhradním termínu. V případě, že klient sdělí mylnou informaci a kurýr nebude moci vydat/převzít zakázku, vyhrazujeme si právo na účtování pokuty ve výši až 200,-.

Nezodpovídáme za škody na knoflících, vycpávkách, zipech, plisování, gumových součástech a nápisech, které by vznikly při čištění, zaviněné nesprávným, resp. nedostatečným označením ze strany výrobce.

Nezodpovídáme za úplné odstranění skvrn po jednorázovém čištění, především když skvrny byly staré nebo už předtím prané.

Všechny služby praní a čištění jsou patřičně pojištěny a v případě poškožení/zničení zboží bude klient odškodněn v adekvátní výši.

Kvalitu vykonané práce je nutno zkontrolovat při převzetí zakázky.

Vyhrazujeme si právo odmítnout vykonání služby.

Zadané osobní údaje nebudou v žádném případě sděleny třetím stranám a budou využívány výhradně k interním účelům a případným marketingovým akcím provozovatele.